Hírlevél feliratkozás
Goldtresor grammárak *
Arany/HUF középárfolyam g
Arany/USD árfolyam oz
Arany/Euró árfolyam oz
Ezüst/Euró árfolyam oz
Arany cikkek
- Befektetési arany
- Arany
- Arany Befektetés
- Aranytömb, aranyrúd, platinatömb öntése Svájcban
- Aranyrúd, befektetési aranyrúd, aranytömb
- Aranytömb
- Aranyérme, befektetési aranyérme
- A befektetési aranyérme prémium értéke
- Londoni aranypiac 1660-2004
- A Loco London aranyszámla története
- A Nemesfém Elszámolóház és arany letéti szolgáltatás Londonban
- Arany befektetési alapok és a fizikai aranypiac. Az SPDR Gold ETF
A negatív kamatok miatt Japánban is aranyba menekítik a megtakarításokat |
2016. április 19. kedd, 16:27 |
Conclude Daily Gold A távol-keleti szigetországi aranyeladások 35 százalékkal nőttek 2016 első negyedében, amiatt, hogy a Bank of Japan a negatív tartományba vitte kamatát.
Feltámadó főnixmadarat ábrázoló japán aranyérme - a gazdaságtól is ezt várják.
Aranyrúdból 8192 kilogramm talált vevőre az idei év első három hónapjában – közölte Tanaka Kikinzoku Kogyo, az ország legnagyobb aranykereskedő cégének vezetője. Ezzel folytatódott a tavaly óta tartó tendencia, a World Gold Council (WGC) adatai szerint ugyanis a japán magánszemélyek aranykereslete 2015-ben a tavalyelőtti 17,9 tonna csaknem dupláját, 32,8 tonnát tett ki. Eddig már két tucat ország jegybankja vitte nulla alá kamatát, hogy a reményei szerint ezzel növekvő hitelkeresleten keresztül serkentse a gazdasági növekedést. A Bank of Japan januárban csatlakozott az Európai Központi Bankhoz, a dán, a svéd és a svájci központi bankkal együtt. Az alacsony vagy negatív kamatok miatt növekszik a kamatot nem fizető arany vonzereje.
Az európaiak szintén az aranyba menekítik megtakarításaikat – mondta Andrea Lang, az Austria Mint igazgatója a hónap elején, Szingapúrban adott interjúban. „A történelem azt mutatja, hogy az alacsony kamatok idején az arany hozama több mint a duplája a hosszú távú átlagnak, ami a központi bankok és az intézmények aranykeresletének növekedéséhez vezet” – állapította meg a WGC a legfrissebb jelentésében.
Az arany 16 százalékkal drágult 2016. január-március között, ez a sárga nemesfém legjobb negyedéves teljesítménye, miután az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve kilátásba helyezte, a korábban tervezettnél később kezdi meg kamatemelési ciklusát. Az arany unciánkénti ára napok óta 1230 dollár fölött tartózkodik.
Forrás: Bloomberg, Mineweb, InfoMine, Conclude Zrt.
|